FIDE World Rapid & Blitz Championships 2022

FIDE Dünya Hızlı ve Yıldırım Satranç Şampiyonası

The 2022 World Rapid and Blitz Chess Championships take place in Almaty (Kazakhstan) between Sunday, the 25th of December and run through until Friday, the 30th of December. More: https://worldrapidandblitz2022.fide.com/

2022 FIDE Dünya Hızlı ve Yıldırım Satranç Turnuvaları, 25-30 Aralık tarihlerinde Kazakistan’ın Almata şehrinde yapılacak. Dünyanın en iyi satranç sporcularının mücadele edeceği turnuvalarda hedef Dünya Şampiyonu olmak. Türkiye’den GM Mustafa Yılmaz ve GM Vahap Şanal’da turnuvalara katılıyor.

Nodirbek Abdusattorov

Açık kategoride, Nodirbek Abdusattorov Hızlı kategoride, Maxime Vachier-Lagrave ise Yıldırım kategorisinde geçen yıl elde ettikleri şampiyonlukları korumaya çalışırken, Kadınlar kategorisinde Hızlı kategori şampiyonu Alexandra Kosteniuk ve Yıldırım şampiyonu Bibisara Assaubayeva için de aynı şey geçerli. Geçen yılın şampiyonlarının performansı merakla bekleniyor.

Turnuvalarda 50 ülkeden yaklaşık 300 sporcu mücadele edecek. Bunların arasında Dünya Şampiyonu Magnus Carlsen, Hikaru Nakamura, Jan-Krzysztof Duda ve Ian Nepomniachtchi gibi isimler de bulunuyor.

Rapid Açık Kategori katılımcı listesi: https://worldrapidandblitz2022.fide.com/open-players-rapid/

Yıldırım Açık kategori katılımcı listesi: https://worldrapidandblitz2022.fide.com/open-players-blitz/

Rapid Kadınlar Kategorisi katılımcı listesi: https://worldrapidandblitz2022.fide.com/women-players-rapid/

Yıldırım Kadınlar Kategorisi katılımcı listesi: https://worldrapidandblitz2022.fide.com/women-players-blitz/

Toplam ödül miktarı 1,000,000 dolar. 700,000 dolar açık kategori, 300,000 dolar ise kadınlar kategorisine ayrılmış durumda.

Hits: 97

%d blogcu bunu beğendi: