Meltwater Champions Chess Tour

Magnus Carlsen Invitational

Tarihte ilk defa olarak, dünyanın en iyi online satranç oyuncusunu belirleyecek olan 2021 Champions Chess tour’un 4’üncü ayağı Magnus Carlsen Invitational 13 Mart tarihinde başlıyor. 16 elit satranç sporcusunun mücadele edeceği turnuva 9 gün sürecek.

Hedef ilk 8’e kalmak.

3 gün sürecek eleme turlarında sporcular döner sistemle birbirleriyle bir kez karşılaşacak. Son sıralamaya göre ilk 8’e kalanlar finallere yükselecek. Şampiyon, çeyrek final, yarı final ve final karşılaşmalarının neticesinde belli olacak. Bu ayağın toplam ödülü 220 bin dolar. Şampiyon hem 60 bin doların sahibi olacak hem de finaller de yarışma hakkı kazanacak. Bir sezon boyunca sürecek olan turnuvalar serisi her ay oynanıyor. Dünyanın en iyi satranç oyuncuları toplam ödülü 1.500.000 $ olan 10 ayaklı hızlı satranç karşılaşmalarını kazanmak için kıyasıya mücadele ediyor.

Turnuvada zaman temposu 15 dakika + 10 saniye eklemeli tempo.Eleme maçları iki gün sürecek ve sporcular her gün 4 oyunluk maçlar yapacaklar. Skorun 1:1 olması durumunda 5+3 temposunda iki oyun ve sonrasında gerek olması halinde Beyaz’ın 5, Siyah’ın 4 dakikasının olacağı, beraberliğin Siyah’a yarayacağı Armageddon oynanacaktır.

Resmi site: championschesstour.com

KATILIMCILAR:

www.chess24.com

Hits: 59

%d blogcu bunu beğendi: