FIDE 2021 Dünya Kupası seçmeleri için hibrit formatını onayladı.

FIDE approves proposals of the four Continental Federations related to their qualification structures for the next FIDE World Cup to be held in July 2021. As the epidemical situation remains complicated all over the World, a significant number of qualifiers will be held in the hybrid format. This decision is considered inevitable and exceptional in order to enable the qualification process.

FIDE approves hybrid format for World Cup 2021 qualifiers

FIDE’den yapılan açıklamada; covid19 pandemi süreci tüm dünyada etkisini sürdürdüğü için, 2021 Dünya Kupası seçmelerinin 4 kıta federasyonu yönetim ve gözetiminde, hibrit yarışma formatında yapılacağı açıklandı. Açıklamada ayrıca; bunun, seçmelerin yapılabilmesi için beklenen ve kaçınılmaz bir karar olduğu da belirtildi.

2021 Temmuz ayında yapılacak Dünya Kupası için FIDE tarafından kabul edilen yönereye göre;

  • Dört Kıta Federasyonu seçmeleri hibrit formatında yapacak.
  • Kıta federasyonları tarafından hazırlanacak özel turnuva yönergeleri GSC (Global Strategy Commission) tarafından onaylanacak.
  • Turnuva hakemleri Kıta Federasyon başkanı tarafından, GSC ile istişare edilerek atanacak.
  • Her bir turnuva salonu için en az 2 hakem görevlendirmesi yapılacak. Turnuva salonundaki sporcu sayısı 10’u geçerse, her bir 10 sporcu için bir hakem daha görevlendirilecek.
  • Turnuva salonları ve her bir sporcu kameralar ile gözlemlenecek. Bunun yapılamaması durumunda, ekran paylaşımlı zoom programını kullanmak zorunlu olacak.
  • Zaman kontrolü; 90 dk (ilk 40 hamle için) 30 dk oyunun geri kalanı için, ilk hamleden itibaren 30 sn eklemeli tempo veya 120 dk + 30 sn eklemeli tempo
  • Oyun sonuçlarının elo hesaplamalarına dahil olup olmayacağına henüz karar verilmedi.

https://fide.com/news/976


Hits: 42

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: