FİDE Dünya Kupası formatı değişiyor.

"206 players will compete in a revamped FIDE World Cup for a record prize fund of $ 1,890,000. The Women’s World Cup is also expanded to 103 players, with a 50% increase in the prize fund: from $450,000 to $676,000. "

Oyuncu sayıları ve ödüller arttı.

1,890,000 $ ödüllü olacak turnuvada 206 sporcu yarışacak. Kadınlar Dünya Kupası katılımcı sayısı da artıyor. 103 sporcunun katılacağı FİDE Dünya Kadınlar Turnuvasında ödül miktarı 676,000 $

FİDE’nin en çok takip edilen  ve amiral gemisi konumundaki turnuvası olan Dünya Kupasının formatı genişletiliyor. Hem katılacak sporcu sayısı hem de ödül miktarı artacak. Her iki turnuva da 2021 yılının ikinci yarısında Rusya’da organize edilecek.

FİDE

Dünya Kupasında yarışacak sporcu sayısı 128’de 206’ya çıkartılacak. Dünya şampiyonu, Kadınlar Dünya şampiyonu, Dünya Gençler şampiyonu ve bir önceki Dünya kupası yarı finalisti dört sporcunun doğrudan katılım hakkı kazanacağı turnuvada toplam 206 sporcu yarışacak. FİDE’nin kesin kriterlerini yakın zamanda açıklayacağı turnuvaya Kıta şampiyonlarına ve ulusal federasyonlara kontenjanlar verilecek. Turnuvanın ilk turu 156 sporcu ile sınırlandırıldı. Dünya sıralamasındaki ilk 50 sporcu turnuvaya  2nci turda katılacak.

Dünya Kadınlar Kupasında ise katılımcı sayısı 64’den 103’e çıkartıldı. Katılımcıların seçiminde; 51 sporcu kıta şampiyonalarından, 39 sporcu ulusal federasyonlardan  dahil edilecek. FİDE başkanının bir, organizatörün de bir sporcu seçme kontenjanı olacak. Ayrıca FİDE Dünya Kadınlar Kupası, 3 sporcuya “Kadınlar Adaylar Turnuvasına” katılım hakkı sunacak.

https://fide.com/news/879

Hits: 121

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

4 Responses

 1. Hello,

  BestLocalData.com has a special package you get any group of databases for $49 or $249 for all 16 databases and unlimited emails for a year(Domain, IP, Dashboard included).

  You can purchase it on BestLocalData.com and see samples if you are interested.

 2. Hey,

  It was nice speaking to you the other day, this is the service I was telling you about that helped us boost our ROI almost 2000%

  Its a company called Lifemail.studio sorry it took so long to get back to you. They allow you to send any email doesn’t matter what.

  We dealt with a guy named Michael, he was friendly and got us setup really quickly.

  Regards,
  Stacy

 3. Hello,

  Send unlimited emails to unlimited lists with one click and no monthly fees!

  $99 once off!

  LifeMailNow.com

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: