FİDE Dünya Engelliler Online Satranç Olimpiyatı

FİDE tarafından organize edilen 1. Engelliler online satranç olmpiyatına 45 farklı ülkeden toplam 61 takım katılıyor. Turnuva 20 Kasım-3 Aralık 2020 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Türkiye olimpiyatlara 4 takım ile katılıyor.

İlk gün müsabakalarında 11 takım 4-0 lık galibiyet elde etti. Bu takımlar: Türkiye 1, Polonya 1, Polonya 2, Almanya, Ukrayna 2, Romanya 1, İspanya, Kolombiya 1, Filipinler 2, Rusya 3 ve Fransa.

Handenur Şahin, Ünal Dönmez, Süleyman Saltık ve Hüseyin Şahin’den oluşan kadrosuyla Türkiye 1 takımı, ilk gün karşılaşmasında Kenya takımını 4-0 yenmeyi başardı.

Recep Köksal-Kerim Altınok-Selim Altınok-Özlem Erten kadrosu ile  Ukrayna 2 takımı ile karşılaşan Türkiye 2 takımımız ise mücadeleden 4-0 yenik ayrıldı.

Halis Aslanhan-İbrahim Dal-Ümit Selçuk-Zeynep Güleryüz’den oluşan Türkiye 3 takımı, Kuzey Makedonya takımı ile mücadelesininden 3-1 yenik ayrıldı.

Polonya 2 takımı ile karşılaşan Türkiye 4 takımımız ise Sinan Özalp-Çağrı Yıldırım-Ayhan Özgür-Büşra Öztürk kadrosu ile günü 4-0 mağlup olarak kapattı

Hits: 127

%d blogcu bunu beğendi: